Apteki i sieci aptek

Prawie wszystkie kluczowe procesy w aptece toczą się w kontekście kartotek towarowych – dlatego też BLOZ stanowi tak istotny element systemów dla aptek i sieci aptecznych.

Serwisy BLOZ są wykorzystywane w prawie każdej aptece.

Informacje podstawowe

Zakładanie nowej kartoteki towarowej jest niezwykle proste, jeżeli korzystamy z wzorców, dostępnych w BLOZ. Za jednym kliknięciem wszystkie podstawowe informacje, w tym BLOZid wykorzystywany np. w komunikacji elektronicznej z dostawcami, uzupełniane są automatycznie.

Odpłatności

Okresowa przecena leków refundowanych nie stanowi zbytniego wyzwania, dzięki informacjom o odpłatnościach, dostarczanym przez BLOZ. A jeden z kluczowych procesów – realizacja recepty – jest intensywnie wspomagany wiedzą z BLOZ.

Limity dla psychoaktywnych

Wydawanie środków psychoaktywnych jest precyzyjnie ograniczone prawnie – w ramach pojedynczej transakcji. Szereg odpowiednich operacji arytmetycznych można przeprowadzić w głowie lub na kartce. Tylko po co, skoro komputer może to zrobić sam?

Interakcje

Kontrola interakcji pomiędzy wydawanymi lekami oraz doradztwo w zakresie interakcji pomiędzy lekami a żywnością, to jedna z podstawowych aktywności farmaceuty podczas obsługi pacjenta. Całość może być w pełni zautomatyzowana dzięki serwisom BLOZ.

Dostęp do rozszerzonych informacji o produkcie

Podczas obsługi pacjenta czasem przydaje się szybki i wygodny dostęp do rozszerzonych informacji o produkcie – w szczególności do treści ulotki oraz zdjęcia. Jest on zapewniony za pośrednictwem KtoMaLek.pl. Jeśli jednak farmaceuta potrzebuje bardziej złożonego opracowania, warto skorzystać z wiedzy dostarczanej przez Pharmindex.

Karta BLOZ

Każdy z systemów informatycznych, współpracujących z BLOZ, samodzielnie prezentuje informacje podstawowe o produkcie oraz o jego odpłatnościach. Warto jednak korzystać z mechanizmu opracowanego przez BLOZ – daje on m.in. możliwość „podróży w czasie”, aby zobaczyć jak wyglądała zawartość karty w dowolnym momencie w przeszłości (np. aby prawidłowo skorygować historyczne rozliczenia refundacyjne z NFZ).

TurboBLOZ

Standardowe mechanizmy przeszukiwania BLOZ w systemie aptecznym, mają swoje istotne ograniczenia. Jeżeli chcesz znaleźć produkt po fragmencie nazwy, wg zaawansowanych kryteriów oraz z uwzględnieniem informacji o dostępności i powszechności tego towaru (na podstawie KtoMaLek.pl), warto skorzystać z tej funkcjonalności.

Podobniki Apteczne

Niewiele osób pamięta o wszystkich aktualnie dostępnych produktach w swojej aptece. Dlatego też system apteczny może podpowiadać produkty podobne, w stosunku do aktualnie wybranego. Wraz z listą alternatyw, prezentuje ich cenę, minimalną datę ważności i inne ważne informacje. Dzięki temu obsługa pacjenta może zostać znacząco skrócona. Całość jest zintegrowana z TurboBLOZ, więc nawet jeśli pacjent zapyta o produkt, który nigdy dotychczas nie pojawił się w aptece (brak kartoteki towarowej), to i tak BLOZ zaproponuje coś adekwatnego w zamian, co jest aktualnie dostępne w aptece.

Kompendium Suplementów Diety

Suplementy diety to szczególna część asortymentu apteki, na dodatek podlegająca szybkim zmianom. Wyszukiwanie suplementu alternatywnego, na przykład na podstawie składu, nie jest zadaniem prostym – zwłaszcza, że do wyboru jest ich kilkanaście tysięcy. Dlatego też BLOZ udostępnia wyspecjalizowany mechanizm, wspierający obsługę pacjentów, zainteresowanych takim produktami.

Sterowanie procesami w sieci aptek

Serwisy BLOZ mają swoje zastosowanie nie tylko w aptece, ale także na poziomie zarządzania całą siecią aptek. W szczególności BLOZid jest wykorzystywane do sterowania procesami w poszczególnych aptekach a także w komunikacji z dostawcami.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami?
Daj nam znać teraz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Powrót na górę strony