Informacje podstawowe
Zakładanie nowej kartoteki leku to pierwszy krok, aby możliwe było wypisanie recepty. Jest niezwykle proste, jeżeli korzystamy z wzorców, dostępnych w BLOZ. Za jednym kliknięciem wszystkie podstawowe informacje uzupełniane są automatycznie.
Odpłatności
Określenie poziomu odpłatności, czyli to, ile faktycznie pieniędzy pacjent pozostawi w aptece, może być dla niego kluczowe. Dlatego też wszelkie te okresowo zmienne informacje, w połączeniu ze wskazaniami, są niezbędne w bieżącej pracy lekarza, pielęgniarki i położnej.
Podczas wystawiania recepty, istotnym jest wybranie leku z odpowiednim numerem GTIN, ponieważ jego właściwe przypisanie oszczędza potem wielu problemów po stronie pacjenta i farmaceuty. BLOZ podpowiada, które produkty są refundowane a które nie, jak również odpowiedni poziom refundacji do wybranego wskazania refundacyjnego oraz uprawnienia. Dzięki temu lekarzowi łatwiej jest zaordynować lek, który pacjent będzie mógł zakupić w aptece z odpowiednim poziomem refundacji bez konieczności kolejnej wizyty w przychodni w celu ponownego wystawienia recepty.
Interakcje
Kontrola interakcji pomiędzy wydawanymi lekami oraz doradztwo w zakresie interakcji pomiędzy lekami a żywnością, to jedna z aktywności lekarza podczas obsługi pacjenta. Całość może być w pełni zautomatyzowana dzięki serwisom BLOZ.
Karta BLOZ
Każdy z systemów informatycznych, współpracujących z BLOZ, samodzielnie prezentuje informacje podstawowe o produkcie oraz o jego odpłatnościach. Warto jednak korzystać z mechanizmu opracowanego przez BLOZ – daje on możliwość „podróży w czasie”, aby zobaczyć jak wyglądała zawartość karty w dowolnym momencie w przeszłości.
TurboBLOZ
Standardowe mechanizmy przeszukiwania BLOZ w systemie medycznym mają swoje istotne ograniczenia. Jeżeli chcesz znaleźć produkt po fragmencie nazwy, wg zaawansowanych kryteriów oraz z uwzględnieniem informacji o dostępności i powszechności tego towaru (na podstawie KtoMaLek.pl), warto skorzystać z tej funkcjonalności. W wynikach wyszukiwania dodatkowo uzyskasz przydatne informacje, dotyczące zamienników i produktów uzupełniających terapię.
Kurier Lekarski
Podczas obsługi pacjenta czasem przydaje się szybki i wygodny dostęp do rozszerzonych informacji o leku – w szczególności do wybranych treści z ulotki bądź ChPL (np. wskazania, przeciwwskazania). Nie mniej istotna jest informacja o powszechności przepisywanego leku oraz jego dostępności w najbliższej okolicy. Jeśli jednak lekarz, pielęgniarka bądź położna potrzebuje bardziej złożonego opracowania, warto skorzystać z wiedzy dostarczanej przez Pharmindex.
Skontaktuj się z nami
Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami?
Daj nam znać teraz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.